vineri, 15 decembrie 2017

Fotbal la TV – Vineri, 15 decembrie

19.30  Eintracht Braunschweig – Fortuna Düsseldorf  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
19.30  Union Berlin – FC Ingolstadt  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
20.00  Astra Giurgiu – FC Botoșani  (România, Liga 1)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look TV)
21.30  Borussia Mönchengladbach – Hamburger SV  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
21.45  AS Saint Etienne – AS Monaco  (Franța, Ligue 1)  (Digi Sport 3)
22.00  Sevilla FC – Levante UD  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 2, Telekom Sport 3)


joi, 14 decembrie 2017

Fotbal la TV – Joi, 14 decembrie

21.45  Hereford FC – Fleetwood Town  (Anglia, FA Cup)  (Telekom Sport 1)
22.00  SS Lazio – AS Cittadella  (Italia, Coppa Italia)  (Digi Sport 1)

miercuri, 13 decembrie 2017

Fotbal la TV – Miercuri, 13 decembrie

18.30  AC Fiorentina – Sampdoria Genova  (Italia, Coppa Italia)  (Digi Sport 3)
19.30  TSG Hoffenheim – VFB Stuttgart  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
19.45  Stade Rennais – Olympique Marseille  (Franța, Coupe de la Ligue)  (Digi Sport 2)
21.30  Bayern München – FC Köln  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
21.30  Schalke 04 – FC Augsburg  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
21.30  Bayer Leverkusen – Weder Bremen  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
21.30  Hertha Berlin – Hannover 96  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
21.45  Hibernian Edinburgh – Glasgow Rangers  (Scoția, Premiership)  (Look Plus, Digi Sport 4 – 22.00)
22.00  Manchester United – Bournemouth FC  (Anglia, Premier League)  (Eurosport)
22.00  AC Milan – Hellas Verona  (Italia, Coppa Italia)  (Digi Sport 3)
22.00  RC Strasbourg – Paris Saint Germain  (Franța, Coupe de la Ligue)  (Digi Sport 2)


marți, 12 decembrie 2017

Fotbal la TV – Marţi, 12 decembrie

19.30  VFL Wolfsburg – RB Leipzig  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
20.00  Genoa CFC – Atalanta Bergamo  (Italia, Serie A)  (Digi Sport 3)
21.30  FSV Mainz – Borussia Dortmund  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
21.30  SC Freiburg – Borussia Mönchengladbach  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
21.30  Hamburger SV – Eintracht Frankfurt  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
22.00  Huddesfield Town – Chelsea FC  (Anglia, Premier League)  (Eurosport)
22.00  Internazionale Milano – Pordenone Calcio  (Italia, Coppa Italia)  (Digi Sport 3)
22.00  AS Monaco – SM Caen  (Franța, Coupe de la Ligue)  (Digi Sport 2)
22.00  Angers SCO – FC Metz  (Franța, Coupe de la Ligue)  (Digi Sport 4)


luni, 11 decembrie 2017

Fotbal la TV – Luni, 11 decembrie

17.00  Sepsi Sfântu Gheorghe – CSM Iași  (România, Liga 1)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)
20.00  Dinamo București – FC Volunari  (România, Liga 1)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look TV)
20.00  Genoa CFC – Atalanta Bergamo  (Italia, Serie A)  (Digi Sport 2)
21.30  Fortuna Düsseldorf – FC Nürnberg  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
22.00  Lazio Roma – FC Torino  (Italia, Serie A)  (Digi Sport 2)
22.00  Espanyol Barcelona – Girona FC  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 3, Telekom Sport 4)


duminică, 10 decembrie 2017

Fotbal la TV – Duminică, 10 decembrie

12.00  Chindia Târgoviște – Pandurii Târgu Jiu  (România, Liga 2)  (Telekom Sport 1)
13.00  Real Sociedad – Malaga CF  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 2)
13.30  Chievo Verona – AS Roma  (Italia, Serie A)  (Digi Sport 2)
14.00  Southampton FC – Arsenal Londra  (Anglia, Premier League)  (Telekom Sport 1)
14.30  FC Köln – SC Freiburg  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
14.30  Hibernian Edinburgh – Celtic Glasgow  (Scoția, Premiership)  (Digi Sport 3)
14.30  FC Kaiserslauten – FC Ingolstadt  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
14.30  FC St. Pauli – MSV Duisburg  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
14.30  SV Sandhausen – Arminia Bielefeld  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
15.00  Cashpoint SCR Altach – Austria Viena  (Austria, Bundesliga)  (Laola1.tv)
16.00  SSC Napoli – AS Fiorentina  (Italia, Serie A)  (Digi Sport 2)
16.00  Amiens SC – Olympique Lyon  (Franța, Ligue 1)  (Digi Sport 4)
16.15  Liverpool FC – Everton FC  (Anglia, Premier League)  (Telekom Sport 2)



16.30  Hannover 96 – TSG Hoffenheim  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
17.00  Gaz Metan Mediaș - CSU Craiova  (România, Liga 1)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look TV)
17.15  Betis Sevilla – Atletico Madrid  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 3)
17.30  RZ Pellets WAC – Red Bull Salzburg  (Austria, Bundesliga)  (Laola1.tv)
18.00  FC Nantes – OGC Nice  (Franța, Ligue 1)  (Digi Sport 2)
18.30  Manchester United – Manchester City  (Anglia, Premier League)  (Telekom Sport 2)



19.00  FC Augsburg – Hertha Berlin  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
19.00  Anderlecht Bruxelles – Royal Charleroi  (Belgia, Jupiler League)  (Digi Sport 4, Look Plus)
19.30  Levante UD – Athletic Bilbao  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 3)
20.00  FC Botoșani – FCSB  (România, Liga 1)  (Digi Sport 1)  (Telekom Sport 1, Look TV)
21.45  Villarreal CF – FC Barcelona  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 2, Telekom Sport 4))
21.45  AC Milan – Bologna FC  (Italia, Serie A)  (Digi Sport 3)
22.00  Olympique Marseille – AS Saint Etienne  (Franța, Ligue 1)  (Digi Sport 4)
22.15  Vitoria Setubal – FC Porto  (Portugalia, Prmeira Liga)  (TVR HD)

sâmbătă, 9 decembrie 2017

Fotbal la TV – Sâmbătă, 09 decembrie

12.00  FC Argeș Pitești – ASU Poli Timișoara  (România, Liga 2)  (Telekom Sport 1)
12.00  Hermannstadt Sibiu – CS Afumați  (România, Liga 2)  (Digi Sport 1)
14.00  Getafe CF – SD Eibar  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 1)
14.00  Union Berlin – Dynamo Dresden  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
14.00  Greuther Fürth – Jahn Regensburg  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
14.00  Jahn Regensburg – VFL Bochum  (Germania, 2Bundesliga)  (Laola1.tv)
14.30  West Ham United – Chelsea Londra  (Anglia, Premier League)  (Eurosport)
16.30  Eintracht Frankfurt – Bayern München  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
16.30  Borussia Dortmund – Werder Bremen  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
16.30  RB Leipzig – FSV Mainz  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
16.30  Hamburger SV – VFL Wolfsburg  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
17.00  Tottenham Hotspurs – Stoke City  (Anglia, Premier League)  (Eurosport)
17.00  Viitorul Constanța – Concordia Chiajna  (România, Liga 1)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)
17.00  Rapid Viena – SV Mattersburg  (Austria, Bundesliga)  (Laola1.tv)
17.15  Real Madrid – Sevilla FC  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 2, Telekom Sport 2)
17.50  Olimpia Ljubljana – NK Celje  (Slovenia, Prva Liga)  (Laola1.tv)
18.00  Paris Saint Germain – OSC Lille  (Franța, Ligue 1)  (Digi Sport 3)
19.30  Borussia Mönchengladbach – Schalke 04  (Germania, Bundesliga)  (Laola1.tv)
19.30  Newcastle United – Leicester FC  (Anglia, Premier League)  (Eurosport)
19.30  Deportivo La Coruna – CD Leganes  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 2, Telekom Sport 2)
19.30  LASK Linz – FC Flyeralarm Admira  (Austria, Bundesliga)  (Laola1.tv)
19.30  SK Puntigamer Sturm Graz – SKN St Polten  (Austria, Bundesliga)  (Laola1.tv)
20.00  CFR Cluj – ACS Poli Timișoara  (România, Liga 1)  (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)
20.15  Benfica Lisabona – Estoril Praia  (Portugalia, Primeira Liga)  (TVR HD)
21.00  AS Monaco – Troyes AC  (Franța, Ligue 1)  (Digi Sport 4)
21.45  Juventus Torino – Internazionale Milano  (Italia, Serie A)  (Digi Sport 2)



21.45  Valencia CF – Celta Vigo  (Spania, La Liga)  (Digi Sport 3, Telekom Sport 2)
22.30  Boavista Porto – Sporting Lisabona  (Portugalia, Primeira Liga)  (TVR HD)
23.00  Toronto FC – Seattle Sounders  (SUA, MLS – Finala)  (Eurosport 2)